Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Posadzka na gruncie

Blog:  zuzana
Data dodania: 2016-06-16
wyślij wiadomość

Ach, co to był za tydzień. Zdecydowaliśmy z mężem, że izolację posadzki zrobimy sami. Wiadomo, inwestor jest najdokładniejszy ;). A że teść ma doświadczenie to sprawa jest prostsza... No właśnie... Sprawa prostsza ale dobór materiałów to już grubsza sprawa. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy izolować papą termozgrzewalną (i tak, wiem że nie ma atestów).

Pierwszy problem, co dać jako grunt. Przeczytałam cały internet w poszukiwaniu czegoś co można stosować do wnętrz (nie koniecznie z atestem, bo za atesty się płaci :D ale żeby nie miał w składzie rozpuszczalników organicznych i substancji szkodliwych). PS: Dysperbitu Dn nie mogłam użyć, bo jest na nim napisane "nie stosować w pomieszczeniach mieszkalnych". Udało się! Znalazłam w internecie ale nigdzie nie mogłam go kupić :D Ostatecznie zadzwoniłam do producenta. Okazało się że jest w Castoramie (tylko dla nich to produkują). Dla tych co poszukują podaję nazwę, żeby nie musieli tracić tyle czasu co ja. Jest to Grunt pod papy termozgrzewalne firmy Ultrament.blog budowlany - mojabudowa.pl


Papa została wcześniej położona jako izolacja pozioma pod ścianami, ale jak to bywa na budowie, zakład (tzw. fartuch) wynosi jakieś 5-10 cm a momentami nawet 2 cm :/... a w specyfikacjach kładzenia papy jest napisane około 20 cm. No i co teraz zrobić? Icopal ma fajną stronę z rysunkami detalicznymi, na których rozrysowano sposób łączenia papy. O tutaj. Tylko trzeba wykluczyć Siplast Primer, bo jest na rozpuszczalnikach organicznych i nie wolno go stosować we wnętrzach (ponoć strasznie śmierdzi przez kilka godzin).


OK. Czyli mam już system kładzenia papy przy ścianach, ale zakład jest za krótki... Pomyślałam, że to można czymś posmarować. Np jakimś KMB, czymś mineralnym itd. I tu nie było łatwo, bo wszystko, co wytrzyma temperaturę kładzenia papy, nie jest do wnętrz, a to co jest do wnętrz nie wytrzyma palnika :D Masakra.

Ostatecznie udało mi się znaleźć Dysperbit, który można stosować w pomieszczeniach mieszkalnych :D Nawet ponoć ma atest (tylko jaki? ;), ale nie udało mi się go znaleźć na stronie producenta. Jest to Dysperbit Dn od Izolacja-Jarocin.blog budowlany - mojabudowa.pl

Czyli nałożymy ze dwie warstwy tego mazidła na styku pomiędzy ścianą a chudziakiem pasem szerokości około 15 cm na ścianę i 15 cm na chudziak.

Ufff.... Ale się napisałam. Mam nadzieję że ten post pomoże poszukującym drogi do izolacji poziomej :D

4Komentarze
szwagier
Data dodania: 2016-06-16 20:15:31
Fajne że dzielisz się tak cennymi radami,a na jaką papę się zdecydowaliście?Pozdrawiam
odpowiedz
zuzana  
Data dodania: 2016-06-16 20:53:16
Kupiłam taką jaką akurat mieli na składzie. Dokładnie to Izobud Dachbit V60 S30. Ale po przeczytaniu wielu artykułów waham się czy mimo wszystko nie zwrócić tej i kupić jakąś modyfikowaną SBS bo są ponoć bardzo elastyczne. Papa Fundament Icopal odpada bo to jakaś abstrakcyjna cena (34 zł za m2). Musiałabym wydać ponad 3 tys na samą papę. A co do tych modyfikowanych to pomyślałam, że co z tego jak wytrzyma pęknięcie chudziaka skoro wtedy pęknięcie izolacji będzie akurat najmniejszym problemem :P
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
zuzana  
Data dodania: 2016-06-16 20:55:29
Nie jestem też pewna czy moja wersja zastosowania Dysperbitu jest poprawna i coś da, ale tak czy inaczej mam nadzieję że komuś pomogę ;)
odpowiedz
kamil265
Data dodania: 2016-06-29 14:44:37
Nie pozostaje mi nic innego jak polecić rozwiązanie zaproponowane przez sklep Tani Fundament, a mianowicie membranę z kauczuku syntentycznego. Ta cena przy takiej jakości to coś niesamowitego! A dodatkowo możesz przed złożeniem zamówienia dostać darmową próbkę produktu. W razie czego znajdziesz ich tutaj: https://tanifundament.sklep.pl/ Pozdrawiam :)
odpowiedz
zuzana
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 102543
Komentarzy: 395
Obserwują: 96
On-line: 9
Wpisów: 57 Galeria zdjęć: 145
Projekt DOM PRZY CYPRYSOWEJ 7
BUDYNEK- dom wolno stojący , piętrowy bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - W odległej galaktyce
ETAP BUDOWY - V - Okna i drzwi
ARCHIWUM WPISÓW
2017 marzec
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik